Magyar Katolikus Lexikon > K > Krisztus feltámadásáról elnevezett görög katolikus szerzetesközösség

Krisztus feltámadásáról elnevezett görög katolikus szerzetesközösség: a →baziliták és →bencések lelkiségéből fakadt magyar alapítású görög katolikus szerzetesi közösség. – →Orosz (Athanáz) László g. k. pap 1991: →Chevetogne-ban (Belgium) belépett a bencések monsotorába. A 2 é. jelöltidő után hazatért, 1993: Nyíregyházán a Hittud. Főisk. és a Papnevelő Int. rektora. 1995–99: novicius Chevetogne-ban, 1996: örök fog-at tett. Hazatérve megkezdte 1999: Dámócon egy új g.kat. alapítás monostorának szervezését. Keresztes Szilárd mpp. 2000: áldotta meg a házat és a közösséget, mely 2004: egyházmegyei jogú, 2 taggal, az elöljáró Orosz Athanáz.